ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 12286272
*
nr 1228 6272
PASTEL
Carl Brandt, Eka vid hus, signed. 18x52,
Carl Brandt, Eka vid hus, signerad. 18x52
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday January 14 2019
at 18:31:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/1 14:34:50
1
700 kr
13/1 00:15:28
2
800 kr
13/1 08:44:35
1
1.100 kr
13/1 08:45:34
1
1.300 kr
14/1 18:24:26
3
1.200 kr
14/1 18:24:26
1
1.300 kr (Robot)
14/1 18:26:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt eka vid hus färgkrita pastell vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
PASTEL
Läs om budbetjänten
nr 1228 6272
PASTEL
Carl Brandt, Eka vid hus, signed. 18x52,
Carl Brandt, Eka vid hus, signerad. 18x52
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1400 |
| Auction date: |
Monday January 14 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/1 14:34:50 | 1 | 700 kr |
| 13/1 00:15:28 | 2 | 800 kr |
| 13/1 08:44:35 | 1 | 1.100 kr |
| 13/1 08:45:34 | 1 | 1.300 kr |
| 14/1 18:24:26 | 3 | 1.200 kr |
| 14/1 18:24:26 | 1 | 1.300 kr (Robot) |
| 14/1 18:26:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt eka vid hus färgkrita pastell vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



