KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8895517

nr 889 5517

Gösta Bjelkebo

(1904-1974), Sverige

Pastell, Bjelkebo. kvinna med slöja, signerad, 42x34

Gösta Bjelkebo, svensk bildkonstnär född 1904, död 1974 .

måndag 21 april 2014
kl 20:44:32

Gösta Bjelkebo

Läs mer om Gösta Bjelkebo