KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307374

nr 1530 7374

Akke Kumlien

(1884-1949), Sverige

Oljemålning, Skogslandskap. Signerad med dedikation. Olja på pannå, Bildmått: 19x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm

Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 27 mars 2023
kl 18:03:11

Akke Kumlien

Läs mer om Akke Kumlien