KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 16448136
nr 1644 8136
Björn Julin
(1902-1971), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Signerade. Olja på duk (2 st) + pannå (1), "fäbohus" "Hölada" "vintersal". Yttermått inklusive ram: 46x54 (2st), 28x33 (1 st)
Björn Julin, svensk målare född 1902, död 1971.
Utrop:
500 kr
måndag 23 september 2024
kl 20:38:38