KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13693291

nr 1369 3291

Aino Vastamäki

(1932-2003), Finland

Oljemålningar, 11 st, Aino Vastamäki (1932-2003), monogramsignerade. Olja på pannå, 14x14 ca

Aino Vastamäki, finländsk bildkonstnär född 1932, död 2003.

måndag 21 december 2020
kl 19:44:11

Aino Vastamäki

Läs mer om Aino Vastamäki