KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14445130
nr 1444 5130
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 16x23cm, yttermått inklusive ram: 35x41cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 24 januari 2022
kl 20:06:33
23/1 16:16:41