KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688433

nr 1468 8433

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 51x59 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.600 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 18:34:49

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman