KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769383
*
nr 1576 9383
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2023
kl 20:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 19:32:26
1
300 kr
6/11 19:59:27
2
350 kr
6/11 20:02:33
1
400 kr
6/11 20:03:14
2
600 kr
6/11 20:04:37
1
500 kr
6/11 20:04:37
2
600 kr (Budbetjänt)
6/11 20:06:17
1
700 kr
6/11 20:06:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 1576 9383
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/11 19:32:26 | 1 | 300 kr |
| 6/11 19:59:27 | 2 | 350 kr |
| 6/11 20:02:33 | 1 | 400 kr |
| 6/11 20:03:14 | 2 | 600 kr |
| 6/11 20:04:37 | 1 | 500 kr |
| 6/11 20:04:37 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 6/11 20:06:17 | 1 | 700 kr |
| 6/11 20:06:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



