KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12218153
*
nr 1221 8153
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Kust, Signerad. Olja på duk, 32x40
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 19:53:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 16:31:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 1221 8153
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Kust, Signerad. Olja på duk, 32x40
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/12 16:31:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



