KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12218153

nr 1221 8153

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Oljemålning, Kust, Signerad. Olja på duk, 32x40

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 3 december 2018
kl 19:53:38

1/12 16:31:15 1      Vinnande bud

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman