KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13095187
*
nr 1309 5187
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Barn. Olja på duk, 45x36 cm. Ej signerad
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:23:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 13:44:07
1
Vinnande bud
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Oljemålning
Kondition: slitage, skador
nr 1309 5187
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Barn. Olja på duk, 45x36 cm. Ej signerad
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 13:44:07 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



