KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13407385
*
nr 1340 7385
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 18:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 19:35:42
1
1.100 kr
9/8 16:29:43
2
800 kr
9/8 16:29:43
1
900 kr (Budbetjänt)
10/8 18:08:40
3
1.000 kr
10/8 18:08:40
1
1.100 kr (Budbetjänt)
10/8 18:08:54
3
1.200 kr
10/8 18:24:43
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1340 7385
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/8 19:35:42 | 1 | 1.100 kr |
| 9/8 16:29:43 | 2 | 800 kr |
| 9/8 16:29:43 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 10/8 18:08:40 | 3 | 1.000 kr |
| 10/8 18:08:40 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 10/8 18:08:54 | 3 | 1.200 kr |
| 10/8 18:24:43 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



