KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15889003
nr 1588 9003
Oidentifierad konstnär. Fors. Signerad. Olja på pannå, 35x50 cm, yttermått inklusive ram. 42x57 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 18 december 2023
kl 20:10:00
100 kr
150 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr
800 kr
1.000 kr
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk