KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685060

nr 1568 5060

Ture Dahlö

(1895-1970), Sverige

Oljemålning, "Havsvik". Signerad, daterad - 58. Olja på duk, dm: 32x38 cm, yttermått inklusive ram: 49x56 cm

Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 20:59:43

Ture Dahlö

Läs mer om Ture Dahlö