KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13062349
nr 1306 2349
Torsten Hult
(1922-2012), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 41x101cm
Torsten Hult, svensk målare och grafiker 1922 i Höganäs, död 2012.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 februari 2020
kl 19:53:03
6/2 11:32:59
300 kr
10/2 19:45:34
Torsten Hult
Läs mer om Torsten Hult