KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12699335
*
nr 1269 9335
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Uteservering. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x37 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:30:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 21:27:49
1
450 kr
16/8 20:09:57
2
150 kr
16/8 20:09:57
1
200 kr (Budbetjänt)
16/8 20:10:23
2
300 kr
16/8 20:10:23
1
350 kr (Budbetjänt)
16/8 20:10:45
2
400 kr
16/8 20:10:45
1
450 kr (Budbetjänt)
16/8 20:10:58
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd uteservering
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Tore Wideryd
nr 1269 9335
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Uteservering. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 28x37 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 21:27:49 | 1 | 450 kr |
16/8 20:09:57 | 2 | 150 kr |
16/8 20:09:57 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
16/8 20:10:23 | 2 | 300 kr |
16/8 20:10:23 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/8 20:10:45 | 2 | 400 kr |
16/8 20:10:45 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
16/8 20:10:58 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd uteservering
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43