KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456198
nr 1445 6198
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad, daterad -58. Olja på duk, 22x43, yttermått inklusive ram: 32x53 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:34:40
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd