KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719397
nr 1471 9397
Tord Leander Engström
(1914-1985), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 23x32, yttermått inklusive ram: 31x40 cm
Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 maj 2022
kl 20:44:08
30/5 00:26:34
Tord Leander Engström
Läs mer om Tord Leander Engström