KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12285167
nr 1228 5167
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap, 23x33. Olja på pannå, Signerad
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 januari 2019
kl 18:07:37
12/1 21:27:48