KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994471
*
nr 1299 4471
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 26x21cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 19:25:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 14:50:37
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
nr 1299 4471
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 26x21cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.600 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 14:50:37 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk mÃ¥lare född 1929 i Stockholm, död 2009.Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



