KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12755326

nr 1275 5326

Sven Hellström

(f. 1906), Sverige

Oljemålning, Hus. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 42x52 cm

Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.

Utrop:

500 kr

måndag 16 september 2019
kl 18:28:47

Sven Hellström

Läs mer om Sven Hellström
Lis Husberg (f. 1920)