KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7764024
*
nr 776 4024
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Svante Kede (1877-1955), fjäll, signerad, ramens innermått: 45xz62
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:49:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 21:52:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäll fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar svante kede
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Svante Kede
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
nr 776 4024
Svante Kede
(1877-1955), Sverige
Oljemålning, Svante Kede (1877-1955), fjäll, signerad, ramens innermått: 45xz62
Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/9 21:52:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäll fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar svante kede
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



