KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624317
nr 1462 4317
Sture Haglundh
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 63x98, yttermått inklusive ram: 74x112 cm
Sture Haglundh, svensk målare och grafiker född 1908 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:38:31
Sture Haglundh
Läs mer om Sture Haglundh