KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456117
nr 1445 6117
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1971, "Bygata, Eriksöre. Öland". Olja på pannå, 14x55, yttermått inklusive ram: 23x64 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 31 januari 2022
kl 20:04:08
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon