KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7187551
*
nr 718 7551
Oljemålning
Signerad, Hus, 1800-tal, 8x14
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2011
kl 18:23:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 09:07:13
1
750 kr
1/10 23:49:21
2
400 kr
2/10 14:47:31
2
550 kr
3/10 14:28:10
3
650 kr
3/10 14:28:31
3
750 kr
3/10 14:30:28
1
Vinnande bud
3/10 18:02:57
4
800 kr
3/10 18:03:17
4
900 kr
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus olja oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Oljemålning
nr 718 7551
Oljemålning
Signerad, Hus, 1800-tal, 8x14
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/10 09:07:13 | 1 | 750 kr |
| 1/10 23:49:21 | 2 | 400 kr |
| 2/10 14:47:31 | 2 | 550 kr |
| 3/10 14:28:10 | 3 | 650 kr |
| 3/10 14:28:31 | 3 | 750 kr |
| 3/10 14:30:28 | 1 | Vinnande bud |
| 3/10 18:02:57 | 4 | 800 kr |
| 3/10 18:03:17 | 4 | 900 kr |
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus olja oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



