KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12088278

nr 1208 8278

Signerad, 1889, fors. Olja på pannå, 28x40

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 oktober 2018
kl 18:35:48

30/9 14:56:36 1      Vinnande bud

Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk