KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12099240

nr 1209 9240

Rune Wanler

(1924-2005), Sverige

Oljemålning, Landskap, signerad. Olja på duk, 38x45 cm

Rune Wanler, svensk bildkonstnär och folkskollärare född 1924, död 2005.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 8 oktober 2018
kl 19:46:23

Rune Wanler

Läs mer om Rune Wanler