KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16652021

nr 1665 2021

Reino Selkäinaho

(1914-1979), Finland

Oljemålning, Signerad, daterad 63, marin. Olja på pannå, 33x48 cm, yttermått inklusive ram: 43x58 cm

Reino Selkäinaho, finländsk bildkonstnär född 1914, död 1979.

Utrop:

500 kr

måndag 9 december 2024
kl 20:06:33

Reino Selkäinaho

Läs mer om Reino Selkäinaho