KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206171
*
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:42:55
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



