KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16381026
nr 1638 1026
Oszkar Nagy
(1893-1965), Ungern
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Kondition: skadad duk
Oszkar Nagy, ungersk bildkonstnär född 1893, död 1965.
måndag 26 augusti 2024
kl 19:41:46
- Klassiska
26 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska