KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16381026

nr 1638 1026

Oszkar Nagy

(1893-1965), Ungern

Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm

Kondition: skadad duk

Oszkar Nagy, ungersk bildkonstnär född 1893, död 1965.

måndag 26 augusti 2024
kl 19:41:46

  • Klassiska
  • 26 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oszkar Nagy

Läs mer om Oszkar Nagy