KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14513250
nr 1451 3250
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 64, häst och släde. Olja på pannå, 37x45cm, yttermått inklusive ram: 49x57cm
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 februari 2022
kl 18:58:36
700 kr
800 kr
900 kr