KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966391
nr 1596 6391
Nils Nixon
(1912-1998), Sverige
Oljemålning, Hamnområde. Signerad, daterad 1936. Olja på pannå, 54x66 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Nils Nixon, svensk målare och skulptör född 1912, död 1998.
Utrop:
500 kr
måndag 5 februari 2024
kl 18:43:34