KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966391

nr 1596 6391

Nils Nixon

(1912-1998), Sverige

Oljemålning, Hamnområde. Signerad, daterad 1936. Olja på pannå, 54x66 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm

Nils Nixon, svensk målare och skulptör född 1912, död 1998.

Utrop:

500 kr

måndag 5 februari 2024
kl 18:43:34

Nils Nixon

Läs mer om Nils Nixon