KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207245
*
nr 1520 7245
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 18:17:38
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs mer om Margareta Wallin
nr 1520 7245
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



