KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374292

nr 1337 4292

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad Åland 71. Olja på pannå, 40x55 cm

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 13 juli 2020
kl 20:42:42

11/7 13:38:47 1      Vinnande bud

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors