KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568271
*
nr 1356 8271
Lennart Nyblom
(1872-1947), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 41x48 cm
Lennart Nyblom, svensk målare född 1872, död 1947.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:14:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 15:49:04
1
200 kr
26/10 18:30:43
2
200 kr
26/10 18:30:43
1
200 kr (Budbetjänt)
26/10 18:31:56
2
250 kr
26/10 19:28:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri lennart nyblom olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Lennart Nyblom
Lennart Nyblom, svensk målare född 1872, död 1947.
Läs om budbetjänten
nr 1356 8271
Lennart Nyblom
(1872-1947), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 41x48 cm
Lennart Nyblom, svensk målare född 1872, död 1947.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 15:49:04 | 1 | 200 kr |
| 26/10 18:30:43 | 2 | 200 kr |
| 26/10 18:30:43 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 26/10 18:31:56 | 2 | 250 kr |
| 26/10 19:28:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri lennart nyblom olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



