KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374280
nr 1337 4280
Larz Friberg
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1970, "Rådjur i vårlandskap". Olja på duk, 47x65 cm
Larz Friberg, född 1918 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 13 juli 2020
kl 18:56:25
Larz Friberg
Läs mer om Larz Friberg