KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15174216
nr 1517 4216
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Landskap med konstnär. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 72x84 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 23 januari 2023
kl 18:54:07
23/1 14:03:58
100 kr
23/1 14:39:27
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius