KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13071509
nr 1307 1509
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Vy över slussen i Stockholm. Signerad och daterad 1962. Olja på duk, 49x60cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
måndag 17 februari 2020
kl 19:07:15