KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16655330
nr 1665 5330
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Stuginteriör. Signerad. Olja på duk, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
måndag 9 december 2024
kl 19:34:17