KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073266

nr 1307 3266

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Oljemålning, Figurer. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 60x79 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

måndag 17 februari 2020
kl 19:05:19

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko