KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218015
nr 1521 8015
János Z Molnár
(1880-1960), Ungern
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 54x67 cm, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
János Z. Molnár, ungersk målare född 1880, död 1960.
måndag 13 februari 2023
kl 19:20:57
János Z Molnár
Läs mer om János Z Molnár