KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16259206
nr 1625 9206
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Snötyngd dag Vrigstad". Olja på duk, 60x76 cm, yttermått inklusive ram: 76x90 cm
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 3 juni 2024
kl 19:48:14
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg