KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17308053

nr 1730 8053

Henning Hougaard

(1922-1995), Danmark

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm, oramad, lös duk

Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.

måndag 13 oktober 2025
kl 19:36:16

Henning Hougaard

Läs mer om Henning Hougaard