KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15757223
nr 1575 7223
Harald Andrén
(1891-1964), Sverige
Oljemålning, Sittande kvinna. Signerad. Olja på duk, 79x60 cm, yttermått inklusive ram: 93x75 cm
Kondition: krackeleringar
Harald Efraim Andrén, svensk konstnär född i Ulvshyttan 1891, död 1964 i Orsa.
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 19:51:25
Harald Andrén
Läs mer om Harald Andrén