KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14512059

nr 1451 2059

Göte Long

(1914-1993), Sverige

Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Bogserbåtar, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 32x46, yttermått inklusive ram: 42x57 cm

Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .

Utrop:

500 kr

måndag 28 februari 2022
kl 20:24:55

Göte Long

Läs mer om Göte Long