KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13714076
*
nr 1371 4076
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna med barnvagn. Signerad, daterad 1984. Olja på duk, 23x17 cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 18:42:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 18:05:12
1
1.100 kr
11/1 17:07:45
2
1.200 kr
11/1 18:25:19
3
2.000 kr
11/1 18:32:39
4
1.600 kr
11/1 18:32:39
3
1.700 kr (Budbetjänt)
11/1 18:34:37
4
1.800 kr
11/1 18:34:37
3
1.900 kr (Budbetjänt)
11/1 18:35:54
4
2.000 kr
11/1 18:35:54
3
2.000 kr (Budbetjänt)
11/1 18:37:34
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs mer om Gösta Gustavson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta gustavson kvinna med barnvagn olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gösta Gustavson
nr 1371 4076
Gösta Gustavson
(1931-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna med barnvagn. Signerad, daterad 1984. Olja på duk, 23x17 cm
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 18:05:12 | 1 | 1.100 kr |
| 11/1 17:07:45 | 2 | 1.200 kr |
| 11/1 18:25:19 | 3 | 2.000 kr |
| 11/1 18:32:39 | 4 | 1.600 kr |
| 11/1 18:32:39 | 3 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 11/1 18:34:37 | 4 | 1.800 kr |
| 11/1 18:34:37 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 11/1 18:35:54 | 4 | 2.000 kr |
| 11/1 18:35:54 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 11/1 18:37:34 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Gustavson
Gösta Gustavson, svensk bildkonstnär född 1931, död 2008.Läs mer om Gösta Gustavson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta gustavson kvinna med barnvagn olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



