KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17212202

nr 1721 2202

Gideon Isaksson

(f. 1911), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 64x78 cm

Kondition: slitage

Gideon Isaksson, född 1911, död 1980, svensk målare.

Utrop:

300 kr

måndag 1 september 2025
kl 20:36:03

Gideon Isaksson

Läs mer om Gideon Isaksson