KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11928164

nr 1192 8164

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Oljemålning, Den röda kappan. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 91x64 cm

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 2 juli 2018
kl 18:25:37

2/7 18:11:24 1      Vinnande bud

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken