KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075405
nr 1507 5405
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -17. Mansporträtt. Olja på duk, 83x71 cm, yttermått inklusive ram: 108x97 cm
Kondition: slitage
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 december 2022
kl 18:53:10
5/12 18:32:43
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin