KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17024542
nr 1702 4542
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad a Tergo - 63, Herbert Trosa. Olja på pannå, 54x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x41 cm
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 19 maj 2025
kl 19:44:27
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo