KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11531019

nr 1153 1019

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Oljemålning, Procession, signerad, duk, 70x52 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

150 kr

måndag 18 december 2017
kl 18:32:37

18/12 17:45:17 1      100 kr
18/12 18:25:38 2      Vinnande bud

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo